תכנון מס – אפשר לשלם פחות

סליקת אשראי באינטרנט והפקת מסמכים

תכנון מס מתבצע באמצעות רואה חשבון מוסמך ומטרתו להביא להפחתת חבות המס. רואה החשבון, הבקיא בזכויות השונות ,מייעץ לכם כיצד לצמצם את חבות המס ולהפחית את ההוצאות של העסק.

תפקידו של מתכנן המס: לבחון את דרכי הפעולה, האפשריות על פי חוק כמובן, אשר יובילו בסופו של דבר לחבות מס נמוכה ולתוצאות מס טובות יותר עבור העסק. בנוסף, ניהול מס נכון מסייע למנוע טעויות מול רשויות המס, כאלה העלולות להוביל לקנסות ולסנקציות.

לצורך המחשה, בחברה בע"מ רשאים על פי חוק בעלי המניות בחברה למשוך רווחים אחרי מס ולהגדירם כמשכורת (אם הם עובדי החברה) או כדיבידנד. המשמעות: רווחי החברה מנוצלים למטרות מוכרות במס, ובכך מביאים להפחתת שיעור המסים החלים על החברה.

דוגמה נוספת: אם העסק שלכם הוא בינלאומי ויוצא מגבולות ישראל, תכנון מס בינלאומי על ידי רואה חשבון הבקיא בהבדלים בין חוקי המס במדינות השונות יעזור לכם להפחית את חבות המס גם בישראל וגם במדינות אחרות. לשם כך נדרש ידע נרחב, הכולל גם את החקיקה המקומית וגם את הפרקטיקה הנהוגה ברשויות המס בחו"ל.

תכנון מס נכון עוזר להימנע מתשלום כפל מס על מוצרים העוברים ממדינה למדינה ולכן מומלץ להיעזר במומחה למיסוי בינלאומי, הבקיא בדיני המיסוי במדינות השונות. הפחתת מיסוי בינלאומי מביאה לגידול הרווחים בחברה והופכת אותה לכדאית למשקיעים פוטנציאליים.

לעוד מידע וכלים חשובים כמו הפקת חשבונית דיגיטלית או תוכנת ניהול חשבונות תוכלו להיכנס לעמוד הבית שלנו ולהנות ממגוון שירותי BOOKEEP.

תוכנת הנהלת חשבונות אונליין שניתן להפעיל מהנייד מכל מקום

הירשמו לעדכונים

נעדכן אתכם בכל מה שעצמאי צריך לדעת

דילוג לתוכן